دامپزشک اقتصاددان و اقتصاد دامی!

آقامیری رئیس سازمان نظام دامپزشکی و مشاور اقتصادی دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری گفت: کارشناسان اقتصادی را در هر جایگاه و موقعیت که باشند به مناظره دعوت می‌کنم.

سید‌محمد آقامیری دامپزشک و رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه کارگاه آموزشی آنفلونزای پرندگان در پاسخ به این سوال فارس که آیا منظور آقای دانش جعفری از دامپزشک مشاور اقتصادی دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری شما بودید؟اظهارداشت: بله من بودم، ولی این نظر شخصی آقای دانش جعفری است، زیرا من قبل از آن برای شرکت در انتخابات مجلس یعنی یک سال قبل استعفا کرده بودم و در 26 فروردین 87 (5 روز قبل از تودیع دانش جعفری) استعفایم پذیرفته شده بود.

آقامیری حرکت آقای دانش‌جعفری را غیر اصولگرایی خواند و در پاسخ به این سوال که آیا حرکت خود شما که به عنوان یک دامپزشک مسئولیت مشاوره اقتصادی را پذیرفتید اصولی است؟ گفت: نباید مدرک تحصیلی ملاک قضاوت قرار گیرد، زیرا 2 برابر آنچه در دامپزشکی خواندم درس بازرگانی و اقتصاد خواندم، هم تجربه عملی و هم علمی دارم و نظر شخصی آقای دانش ملاک نیست.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: مگر هر کس در کشور سر یک کاری است، مرتبط با رشته تخصصی‌اش است، از طرفی هرچه گزارش به رئیس جمهور می‌رسد که فقط از دفتر بازرسی نمی‌رسد، سایر دستگاه‌ها هم گزارش می‌دهند.

آقامیری مشاور سابق اقتصادی دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری گفت: گزارش‌های من را 50 نفر اقتصاد‌دان بخوانند، اگر مشکل پیدا کردند، آنگاه قضاوت شود، همچنین گزارش‌های ارایه شده که به صورت محرمانه تقدیم رئیس جمهور می‌شود را ذیحسابان و حسابرسان رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی تایید کرده‌اند.

وی در مورد این که آیا یک نمونه از گزارشهای اقتصادی اش را در اختیار خبرنگاران قرار می دهد، گفت: این گزارشها محرمانه بود و به دست رییس جمهور می رسید.

آقامیری همچنین اذعان داشت هر تصمیم‌گیری که رئیس جمهور انجام می‌دهد، ناشی از گزارش دفتر ویژه نیست، بلکه گزارش‌های متعدد از مراکز مختلف دریافت می‌کند.

گفتنی است، پیش از این دانش جعفری، وزیر سابق اقتصاد دولت نهم، در مراسم تودیع خود به شدت از کارشکنی و دخالت افراد غیر متخصص در امور اقتصادی کشور انتقاد کرده بود.

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=10214

/ 0 نظر / 6 بازدید