انحلال هیات امنای حساب ذخیره

طبیبیان در گفت‌وگو با فارس:

انحلال هیات امنای حساب ذخیره دست دولت را برای برداشت بازتر می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس سابق موسسه عالی بانکداری گفت: با انحلال هیات امنای حساب ذخیره ارزی دولت اختیار بیشتری برای برداشت از این حساب پیدا خواهد کرد.

محمد طبیبیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به انحلال هیات امنای حساب ذخیره ارزی و سپردن اختیارات این هیات به کمیسیون اقتصادی هیات دولت، اظهار داشت: واضح است که با این تغییر دولت در صدد کسب اختیارات بیشتر به منظور برداشت از حساب ذخیره ارزی بوده است.
وی افزود: بانک مرکزی در هیات امنای این حساب نظر اصلی را داشت و لذا کنترل بیشتری در مورد برداشت از حساب ذخیره ارزی صورت می‌گرفت.
به گفته رئیس سابق موسسه عالی بانکداری با اعمال تغییرات جدید و جایگزینی کمیسیون اقتصادی هیات دولت به جای هیات امنا، وزرا امکان بیشتری برای اعمال نظرات خود پیدا می‌کنند و از سوی دیگر نقش بانک مرکزی کم‌رنگ‌تر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این میان وزرایی بیشتر قدرت برداشت از این حساب را پیدا می‌کنند که همراهی بیشتری با مجموعه دولت داشته باشند.
به گزارش فارس، هیئت وزیران در راستای اصلاحات ساختاری و حذف مجاری موازی تصمیم‌گیری در بخش اقتصادی دولت و برای تسریع انجام وظایف و ماموریتهای محوله با استناد به برنامه چهارم توسعه کشور، وظایف هیئت امنای حساب ذخیره ارزی را به کمیسیون اقتصاد دولت محول کرد.

/ 0 نظر / 92 بازدید