جشنواره ملی گل های داودی در محلات گشایش یافت

جشنواره ملی گل های داودی در محلات گشایش یافت خمین - ایرنا - سیزدهمین جشنواره ملی گلهای داودی روز یکشنبه در پژوهشکده ملی تحقیقات گل و گیاهان زینتی محلات گشایش یافت .

 

این جشنواره در فضایی به وسعت سه هزار متر مربع دایر شده که در آن 600 نوع گل داودی اصلاح شده در رنگ، اندازه و شکل مختلف در معرض دید عموم قرار گرفته است . 

در جشنواره امسال این 600 نوع گل داودی برای اولین بار در معرض فروش به شرکتهای گل و گیاه ،تعاونی و گلخانه های بزرگ کشور به منظور تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی و انتقال یافته های پژوهشکده به بخش خصوصی قرار گرفته است. 

رییس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات گفت: بخشی از دستاوردهای ایستگاه ملی تحقیقات گل و گیاهان محلات نیز در این جشنواره در معرض دید عموم قرار می گیرد . 

'پژمان آزادی ' ارایه دستاوردهای تحقیقاتی، ظرفیت کشور در تنوع و کیفیت تولید، معرفی منابع ژنتیکی، سیاست تجاری سازی فن آوری تولید، امکان سفارش سازمانها و تولید کنندگان از ارقام جدید گل های داودی را از اهداف برپایی این جشنواره در محلات عنوان کرد. 

وی بر تلاش پژوهشگران در زمینه تولید گل و گیاه در ایران تاکید کرد و افزود:در سال 1376 تنها 10 نوع گل داودی در ایران وجود داشت که بر اثر پژوهش و تحقیقات مناسب ، این میزان در امسال به 800 نوع رسیده است. 

آزادی تصریح کرد: جشنواره ملی گلهای داودی محلات تا 15 آبان ماه آینده برای بازدید علاقه مندان دایر است .

وی یادآورشد: سالانه 28 میلیون گل داودی در محلات تولید می شود که شامل 24 میلیون گل شاخه بریده و چهار میلیون شاخه گل گلدانی یا فضای سبز است. 

وی با بیان اینکه محصولات تولیدی گلهای داودی محلات به سراسر کشور ارسال می شود اظهار کرد: تولید گلهای داودی در محلات برای 200 نفر فرصت اشتغال فراهم کرده است. 

وی گفت: 30 هکتار از اراضی محلات به کشت گلهای داودی شاخه بریده و گلدانی اختصاص دارد و این شهرستان از نظر میزان کشت رتبه نخست کشور را دارد. 

پارسال 20 هزار نفر از دوازدهمین جشنواره گلهای داودی محلات دیدن کردند.ک/3 

7276/555/559/ 605

 
 
/ 0 نظر / 44 بازدید