خاتمی از نگاه العربیه (عکس)


خاتمی از نگاه العربیه (عکس)

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه العربیه دقایقی بعد از قرار دادن این عکس با واکنش شدید کاربران و نظرات اعتراض آمیز آنان مواجه شد و به همین دلیل ناخواسته این عکس را تغییر داد.


                  khatami

در پی اظهارات سیدمحمد خاتمی در جمع دانشجویان گیلان، شبکه «العربیه» ـ وابسته به عربستان سعودی ـ گاف عجیبی داد و اقدام به انتشار تصویری مونتاژی از خاتمی پرداخت.

khatamiبه گزارش خبرنگار «تابناک»، رئیس‌جمهور سابق ایران درباره شعار حضرت امام مبنی بر «صدور انقلاب» گفـته بود: امام چه می‌خواست و منظورش از صدور انقلاب چه بود؟ این که ما اسلحه بگیریم و در دیگر کشورها انفجار ایجاد کنیم و گروه‌هایی درست کنیم که در دیگر کشورها خرابکاری کنند؟ امام به شدت با این رفتارها مخالف بود و برخورد می‌کرد. منظور امام این بود که ما اینجا الگو بسازیم. اگر ما این الگو را بد بسازیم و یا کاری کنیم که دشمن بتواند جنبه‌های مثبت این الگو را بپوشاند و جنبه‌های منفی را جلوه بدهد و یا جا بیندازد، این بزرگترین خیانت به اسلام و انقلاب است.

خاتمی از این اظهارات منظور خاصی نداشته است اما این چهره باسابقه باید می‌دانست که بیان چنین جملاتی، آن هم در شرایطی که شبکه‌های غربی پیاپی ایران را به دخالت نظامی در بحران دیگر کشورها و ارسال سلاح متهم می‌کنند، قطعا مورد سوءاستفاده قرار خواهد گرفت.
شبکه «العربیه» که در هفته‌های اخیر، مواضع ضدایرانی خود را شدت بخشیده، با اشاره به همین سخنان، مدعی شد که اظهارات خاتمی اتهامی واضح و صریح‌اللهجه به سران محافظه‌کار ایران است، مبنی بر این‌که خشونت و بحران را به دولت‌های دیگر صادر می‌کنند.

این شبکه که به شدت خود را حرفه‌ای می‌داند، اقدام به درج تصویری از خاتمی با کت براق و کراوات قرمز کرده است.
این عکس از جمله تصاویری است که با نرم‌افزارها و ابزارهای معمول تصویری درباره شخصیت‌های مشهور چون رجال سیاسی، هنرپیشگان و بازیکنان فوتبال مونتاژ می‌شود و در شبکه اینترنت فراوان یافت می‌شود.


 
ارسال: دوشنبه16 اردیبهشت 1387/ 2:37ق.ظ
پیوند مطلب: http://www.shia-online.ir/article.asp?id=882

/ 0 نظر / 12 بازدید